צוק איתן: רקטות ומנהרות


03-08-2014

צוק איתן. היום כבר מדברים על הסגת הכוחות של צה”ל, בלוויית מלל מעורפל על השגת מטרות המבצע. המנהרות ‘טופלו’ והטפטוף (מילה מכוערת) על עוטף עזה ייענה (?) בהתאם האם כך?. הרעיון ש”ירי יענה בירי” או לחליפין “שקט יענה בשקט” הוא רעיון גרוע. הוא טומן בחובו את ההשלמה שירי יהיה. והרי החמאס רק מרוויח מירי צה”ל אל עזה, שכן אם הירי פוגע, הוא חייב לגרום מוות והרס, מה שמשחק לטובתו. ואיזה נחמה היא לתושבים?  הטפטוף מרעיל כל אפשרות לחיים נורמלים ומזנב בכוח העמידה של התושבים. הישג כפול לחמאס, אם ישראל תקבל זאת כחלק הכרחי מחיינו.

רוני לוין יו”ר קיבוץ ארז חושש מ”פיגוע דמוגרפי” והוא צודק. הבעיה  העיקרית של עם ישראל, ולא של תושבי העוטף, הוא שההתיישבות היא קו ההגנה הראשון, גם אם הקיבוץ מכיל רק 100 איש, ולא נמצא באיו”ש . ולכן מדית ישראל צריכה לשאת בנטל מתוך  תקציבה ולפצות ראש וראשון את תושבי הדרום, והעוטף תחילה.

נכון שגם אחרים סבלו ופרנסתם נפגעה, וגם לכך יש למצוא אפשרויות פיצוי, אבל אצל תשבי עוטף עזה והיישובים הסמוכים ממש הסבל מתמשך לאורך שנים, אליו נוספו כעת תחושות של חוסר אימון (בגלל המנהרות). מדינת ישראל צריכה להחליט ולקבוע: תושבי אזורי הספר בגבולות יקבלו עדיפות על אלה החיים חיי נוחות  בערים.  משום שההתבטאות האומללה לטעמי “לא נמגן את עצמנו לדעת” בעצם כוונתה “לא נמגן אותם (תושבי הדרום) לדעת. מיגונית היא לא מותרות, היא פריט מציל חיים. וזה תפקידה של מדינה לספק ביטחון לתושביה.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s